POSiR - Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji

Szukaj w Serwisie

Jeśli chcą Państwo wyszukać informacje o obiekcie POSiR, prosimy o podanie żądanej frazy.

POSiR w Skrócie

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji są Zakładem Budżetowym miasta Poznania, powołanym do zaspokajania zbiorowych potrzeb mieszkańców Poznania w dziedzinie sportu i rekreacji.
Aktualności arrow Lodowisko
Menu główne
Aktualności
O firmie
Kalendarz imprez
Kursy
Pływalnia
Lodowisko
Kontakt

Poznań

Lodowisko Drukuj E-mail

Serdecznie zapraszamy na lodowisko im. Witalisa Ludwiczaka wszystkich miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu i świetnej zabawy, dorosłych, a przede wszystkim dzieci i młodzież szkolną, na niezapomniane wrażenia z jazdy na łyżwach.

Jazda na łyżwach to idealny zamiennik dla tych wszystkich, którzy w sezonie jesienno-zimowym nie mogą pozwolić sobie na uprawianie ulubionych dyscyplin, takich jak jazda na rowerze czy rolkach. To czerpanie wielu korzyści, bowiem jazda na łyżwach pozwali utrzymać dobrą kondycję, sylwetkę, korzystnie wpłynie na nasze samopoczucie oraz poprawę nastroju, jest też świetnym sposobem na dotlenienie naszego organizmu, zwłaszcza zimą.

Lodowisko im. Witalisa Ludwiczaka to nowoczesny i funkcjonalny obiekt wyposażony w pełnowymiarowe boisko do gry w hokeja na lodzie (1800 mkw.), wypożyczalnię łyżew, szatnię, barek, WC. Dodatkowo wyposażony w elektroniczną tablicę, usytuowaną wokół płyty lodowiska bandę oraz boksy dla hokejowych drużyn, pozwoli na rozgrywanie profesjonalnych meczy w hokeja na lodzie. Dzięki jego dobrej lokalizacji (obiekt znajduje się w centrum miasta, pomiędzy ulicami Chwiałkowskiego i O. Mariana Żelazka) dojazd do lodowiska jest łatwy dla osób korzystających z komunikacji publicznej jak i dla zmotoryzowanych. Kolejnym jego atutem jest parking na ok. 150 miejsc parkingowych.

Od tego sezonu (październik 2012) Lodowisko im. Witalisa Ludwiczaka, dzięki modernizacji, polegającej na zadaszeniu oraz wyposażeniu w trybuny dla widzów (ok. 250 miejsc), zaplecze szatniowe oraz biurowe, stało się miejscem, w którym przez większość roku będzie można pojeździć na łyżwach albo obejrzeć mecze hokeja. Zadaszenie pozwala na uniezależnienie się od warunków pogodowych oraz na znaczące wydłużenie okresu eksploatacji lodowiska – nawet do dziesięciu miesięcy w roku. Lodowisko spełnia wymogi homologacyjne Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, co umożliwia rozgrywanie profesjonalnych meczów hokejowych.

Lodowisko czynne od poniedziałku do niedzieli w godzinach od 8:00 do 22:00.
Sprawdź dostępność godzin dla publiczności.

Pobierz: pdf oferta reklamowa Lodowiska (PDF 113.55 Kb).

Numer telefonu: (61) 8316 716.

Baw się na Ice Party w każdy piątek!

Już nie trzeba wybierać pomiędzy dyskoteką w mieście a jazdą na łyżwach. Każdy, kto ma ochotę rozpocząć weekend w tanecznej atmosferze i jednocześnie zależy mu na porządnej dawce sportu, może zrealizować obie zachcianki. Na Chwiałkę powraca Ice Party!

Mieliśmy przerwę w organizowaniu dyskoteki na lodzie, ale stęskniliśmy się za nią tak samo jak Wy. Zebraliśmy najlepsze utwory muzyczne, sprawdziliśmy, czy światła reflektorów świecą w Waszych ulubionych kolorach i możemy powiedzieć głośno: ZAPRASZAMY W KAŻDY PIĄTEK W GODZ. OD 19.00 DO 20.45! Przy gorących rytmach muzyki naszego DJ-a nie odczujecie chłodu lodowiska! Do zobaczenia!


Mikołajki na lodowisku

Nie dajemy gwarancji na śnieg w Mikołajki, ale na lodowe szaleństwo? Jak najbardziej!

Z okazji Mikołajek, w piątek 6 grudnia, na lodowisku na Chwiałce, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oferują cenę promocyjną biletów. Wszystkie osoby zapłacą tylko 5 złotych za tercję! Koszt wypożyczenia łyżew pokryje Święty Mikołaj!

To zachęta dla mieszkańców Poznania, aby spędzili ten dzień w gronie najbliższych i w radosnej atmosferze. O godzinie 19.00 na lodowisku rozpocznie się Ice Party, czyli dyskoteka, która dodatkowo rozrusza wszystkich łyżwiarzy. - Kolorowe światła reflektorów, żywe rytmy płynące z głośników i cenowa promocja to idealna okazja na spędzenie fantastycznej randki na lodzie, a może też i idealna okazja do tego, aby złamać pierwsze lody między dziewczyną a chłopakiem – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportów i Rekreacji, zachęcając poznaniaków do spędzenia Mikołajek na lodowisku. – Mikołajki na łyżwach to też świetny prezent dla najmłodszych – dodaje.

Tego dnia mamy nadzieję zobaczyć na tafli wielu Świętych Mikołajów, ponieważ każda osoba, która będzie jeździć na łyżwach w przebraniu Mikołaja, otrzyma w prezencie darmową wejściówkę na lodowisko do wykorzystania przez cały nadchodzący sezon.

Zapraszamy wszystkich serdecznie w godzinach od 12.00 do 21.00.

mikolaj_lodowisko.jpg


Sezon łyżwiarski 2013/14 rozpoczęty!


1 września rozpoczął się nowy sezon łyżwiarski na lodowisku im. Witalisa Ludwiczaka. Z tej okazji Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zaprosiły poznaniaków do darmowego korzystania z lodowiska w atmosferze wesołej zabawy.  

Dla sympatyków zabawy na lodzie, „Chwiałka” przygotowała wiele atrakcji. Przez całe popołudnie i wieczór przeprowadzano gry i konkursy, w których można było wygrać wiele ciekawych nagród, między innymi koszulki i gadżety sportowe. Rozdano także 100 wejściówek na lodowisko na nadchodzący sezon. Wszystkim zainteresowanym, instruktorzy pokazywali techniki jazdy na łyżwach, a dzieci dowiadywały się szczegółów na temat możliwości przystąpienia do szkółki hokejowej od przedstawicieli Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego.

To pierwszy raz, kiedy lodowisko im. Witalisa Ludwiczaka udostępniło swoją taflę poznaniakom jeszcze
w sezonie letnim. POSiR miał możliwość sprawdzić, jak zachowa się lód w cieplejszych warunkach i jak chętnie poznaniacy skorzystają z możliwości jazdy na łyżwach, kiedy za oknem świeci słońce. - Jesteśmy bardzo zadowoleni widząc, ilu poznaniaków zdecydowało się przyjść pojeździć na łyżwach. Patrząc na uśmiechnięte buzie najmłodszych, widać, że czekali na otwarcie naszego lodowiska – mówi kierownik   „Chwiałki”, Stanisław Hoffa.

POSiR pragnie popularyzować jazdę na łyżwach, jak i samą ideę aktywnego wypoczynku. - Zachęcamy wszystkich do aktywnego spędzania czasu. Szczególnie namawiamy do tego dzieci, dla których przyjście na lodowisko może być miłą odskocznią od szkoły – mówi Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR.

Z lodowiska korzystają już od kilku dni szkółki hokejowe oraz amatorskie zespoły hokejowe, które przygotowują się do nowego sezonu hokejowego. Dzięki zadaszeniu, na lodowisku będzie można teraz jeździć na łyżwach i oglądać mecze hokeja nawet przez dziewięć miesięcy w roku, bez względu na warunki pogodowe. Po modernizacji, obiekt może pochwalić się także nowymi trybunami dla widzów (ok. 250 miejsc) oraz zapleczem szatniowym i biurowym. Lodowisko spełnia również wymogi homologacyjne Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, dzięki czemu można na nim rozgrywać profesjonalne mecze hokejowe.   

Lodowisko zaprasza wszystkich mieszkańców codziennie na ul. Chwiałkowskiego 34. Godziny otwarcia oraz cennik umieszczone są w zakładkach obok.Jazda figurowa na Chwiałce! 

Tańczyć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej… Parafrazując słowa znanej piosenki Jerzego Stuhra, POSiR namawia mieszkańców Poznania do rozpoczęcia nauki jazdy figurowej na łyżwach.
Skoro Polacy tak świetnie radzą sobie w tańcu tradycyjnym, czego jesteśmy świadkami oglądając liczne programy rozrywkowe w telewizji, to dlaczego fani ślizgania się na lodzie nie mieliby spróbować swoich sił w tańcu na łyżwach? Nadarza się ku temu wyśmienita okazja, bo na lodowisku na Chwiałce na wszystkich zainteresowanych nauką jazdy figurowej czeka wykwalifikowana instruktorka, Anita Pohl.
Piruety, axele, tulupy… być może to dla wielu obcobrzmiące słowa, ale ile wdzięku i przyjemności się za nimi kryje! Kilka lekcji u profesjonalnej łyżwiarki potrafi sprawić, że jazda na łyżwach będzie nie tylko relaksacyjna ale też piękna.
Anita Pohl jest studentką Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku Wychowanie Fizyczne, specjalizacja taniec. Uwielbia wszystkie formy aktywności fizycznej, ale jej największą pasją jest jazda na łyżwach. Kocha pracę z dziećmi. Uprawnienia do nauczania zdobyła w 2012 roku i od tego momentu prowadzi zajęcia indywidualne lub w grupach dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Jest założycielką grupy cheerleaderek na lodzie. Chciałaby wśród swoich uczniów znaleźć talent, z którym osiągnęłaby sukces na skalę międzynarodową!
W tym sezonie rozpoczęła współpracę z POSiR ponieważ zadaszone lodowisko na Chwiałce gwarantuje komfortowe warunki do jazdy, niezależnie od warunków pogodowych panujących na zewnątrz.
Osoby zainteresowane lekcjami mogą kontaktować się bezpośrednio z instruktorką pod numerem telefonu 696 186 183 oraz drogą mailową, pisząc na adres: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Godzina zajęć kosztuje 50,00 PLN. Cena uwzględnia bilet wstępu na lodowisko. Na naukę łyżwiarstwa nigdy nie jest za późno. Anita Pohl zaprasza zarówno dzieci jak i osoby dorosłe.
autor_zdjecia_anita_pohl.jpg
zdjęcie z archiwum Anity Pohl

anita_poster_chwialka_print_2013-1.jpg
  
 
Kontakt

Adres:

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Chwiałka
ul. Chwiałkowskiego 34
61-553 Poznań
tel. (61) 833 05 11
fax (61) 833 05 11 wew. 421
e-mail: Ten adres e-mail jest chroniony przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
fb_small.jpg twitter_small.jpg

Kamera
Podgląd na żywo z kamer
na Lodowisku Chwiałka
KAMERA 1 | KAMERA 2

Obraz z kamery udostępnia oognet.pl