Janiak i Kaczmarek zwycięzcami Chwiałki Open 2017

W sobotę, 19 sierpnia 32 pary męskie z całej Polski rywalizowały o tytuł mistrzowski w turnieju Chwiałka Open 2017. Po ponad 8 godzinach zaciekłej rywalizacji poznaliśmy zwycięzców – Piotra Janiaka i Sebastiana Kaczmarka, reprezentujących gminę Milicz.

Chwiałka Open 2017 zakończyła sezon siatkówki plażowej w Poznaniu, który w maju na Ośrodku Przywodnym Rataje otworzył cykl Warta Cup. Łącznie w rozgrywkach siatkówki plażowej organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji udział wzięło ponad 200 miłośników tej pięknej dyscypliny sportu. W sobotę poznaliśmy triumfatorów poznańskich zawodów.

Turniej męski Chwiałka Open 2017 cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Komplet uczestników zapisał się w niespełna 24 godziny od rozpoczęcia zapisów, a listy rezerwowe były nadspodziewanie długie. Łącznie do kategorii męskiej zgłosiły się aż 64 zespoły, w związku z czym organizator powiększy limit zespołów do 32. W tym miejscu warto dodać, że nie był to jedyny turniej w okolicy rozgrywany w tym terminie. Faworytami do wygrania sobotniego dnia rywalizacji byli Piotr Janiak i Sebastian Kaczmarek (Milicz) oraz Dariusz Tkaczuk i Tomasz Wierzbicki (Wrocław). Oba te zespoły z powodzeniem radziły sobie w turniejach rangi Mistrzostw Polski, kończąc sezon na miejscach 9-12 (Sebastian) i 13-16 (pozostali). Już pierwsze spotkania pokazały jednak, że ekipy te będą musiały wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby zapewnić sobie miejsce w czołówce.

Już w pierwszym meczu Tomasz Guziałek i Andrzej Stankowski długo prowadzili z Piotrem i Sebastianem, przegrywając w końcówce do 18. Podobnie było w przypadku Dariusza i Tomasza, którzy 22:20 pokonali w drugiej rundzie parę Szymon Bułkowski i Paweł Jaroszczak. Poznaniacy mieli nawet piłkę meczową w górze, ale nie udało się przekuć jej w zwycięstwo. Najbardziej w pamięci faworyzowanych drużyn zapisali się Tomasz Jaroszczak z Poznania i Tomasz Kotecki z Wrześni. Wielkopolanie najpierw ograli 21:17 Tkaczuka i Wierzbickiego, a w ćwierćfinale 21:18 Janiaka i Kaczmarka. Jak się później okazało obie te drużyny miały jeszcze okazję do rewanżu. Nie wykorzystali jej Wrocławianie, którzy w półfinale po raz drugi nie znaleźli recepty na kapitalnie dysponowanych Tomków. Swoich pogromców odnaleźli oni dopiero w wielkim finale, kiedy reprezentanci gminy Milicz wreszcie odnaleźli sposób na pokonanie czarnego konia turnieju. Mecz ten, rozgrywany do dwóch wygranych setów, miał bardzo niecodzienny przebieg. W pierwszej partii, podrażnieni Piotr i Sebastian ograli Wielkopolan aż 21:8. W drugiej odsłonie spotkania Jaroszczak i Kotecki znów grali jak z nut, ale ostatecznie minimalnie lepsi okazali się faworyci (22:20) i to oni po ponad 8 godzinach zmagań zakończyli udział we Chwiałce Open 2017 na pierwszym miejscu.

Najniższy stopień podium przypadł Tkaczukowi i Wierzbickiemu, którzy dwukrotnie do 14 pokonali Artura Bułkovskiego i Wojciecha Paniączyka. Czwarta drużyna rozgrywek została dodatkowo uhonorowana, jako najlepsza para z Poznania. Z bardzo dobrej strony pokazali się również Michał Muszyński z Maciejem Cichowiczem i Paweł Michalski z Damianem Marcjanem, którzy uplasowali się na miejscach 5-6. Warto odnotować również niezły występ drużyny partnera medialnego imprezy – portalu napiachu.pl – Jakub Matyka i Krzysztof Kuźniak zakończyli rywalizację na siódmej lokacie.

Na najlepszych zawodników w puli nagród czekało 1500 złotych oraz nagrody rzeczowe. W tym miejscu spore podziękowania należą się partnerom Chwiałki Open 2017 – Miastu Poznań, firmie TODO, Cisowiance, Browarowi Fortuna oraz Termom Maltańskim. Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Tomasz Jaroszczak, który został dodatkowo uhonorowany. Nie zabrakło również atrakcyjnych niespodzianek dla najlepszej pary z Poznania. Artur Kotliński i Wojciech Paniączyk otrzymali między innymi sprzęt sportowy od organizatorów Plaży Wolności i Teamu Proskos. Zawody zostały zorganizowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Stowarzyszenie Edukacyjne „Pro Academia” przy wsparciu finansowym Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania.

Nagrody indywidualne:

MVP Chwiałki Open 2017 – Tomasz Jaroszczak
Najlepsza para z Poznania: Artur Kotliński i Wojciech Paniączyk.

 

Końcowa klasyfikacja kategorii mężczyzn:

1 miejsce – Piotr Janiak (Milicz), Sebastian Kaczmarek (Krotoszyn)
2 miejsce – Tomasz Jaroszczak (Poznań), Tomasz Kotecki (Września)
3 miejsce – Dariusz Tkaczuk (Wrocław), Tomasz Wierzbicki (Wrocław)
4 miejsce – Wojciech Paniączyk (Poznań), Artur Kotliński (Poznań)
5-6. Michał Muszyński i Maciej Cichowicz
5-6. Damian Marcjan i Paweł Michalski
7-8. Jakub Matyka i Krzysztof Kuźniak
7-8. Wojciech Dudziak i Aleksander Poznański
9-12. Michał Szulc i Łukasz Mischke
9-12. Łukasz Wiktorko i Jakub Szarek
9-12. Damian Nowak i Ireneusz Kwiatkowski
9-12. Bartosz Jabłoński i Piotr Włodarczyk
13-16. Wojciech Meissner i Przemysław Kolańczyk
13-16. Artur Zawadzki i Hubert Kamyszek
13-16. Piotr Mendyka i Robert Pszczółkowski
13-16. Tomasz Przybylski i Rafał Selmoser
17-24. Szymon Bułkowski i Paweł Jaroszczak
17-24. Dominik Juszczak i Tymoteusz Juszczak
17-24. Mateusz Skrzypiński i Piotr Jaskuła
17-24. Adrian Gamrot i Daniel Jaworowicz
17-24. Jakub Łukaszewski i Piotr Górski
17-24. Kacper Szymula i Damian Zemło
17-24. Piotr Osiadły i Mateusz Szarkowski
17-24. Jakub Klimański i Krystian Michalczyk
25-32. Łukasz Masztalerz i Jakub Klój
25-32. Hubert Szymański i Łukasz Rymarski
25-32. Adam Borek i Damian Dura
25-32. Mariusz Kucharski i Bartosz Orsztynowicz
25-32. Mariusz Nowak i Marek Świąder
25-32. Andrzej Stankowski i Tomasz Guziałek
25-32. Alan Teszner i Mariusz Teszner
25-32. Łukasz Biel i Robert Krotoski

MVP Chwiałki Open 2017 – Tomasz Jaroszczak

Pełna galeria zdjęć z turnieju męskiego Chwiałka Open 2017 znajduje się tutaj.

Share on FacebookShare on Google+