Klaudia Parczyńska i Damian Marcjan triumfują we Chwiałce Open

W niedzielnym turnieju par mieszanych na piaszczystych boiskach zaprezentowały się 24 zespoły. Faworytami do wygranej byli Kamila Płaczek z Michałem Muszyńskim, którzy byli bezkonkurencyjni w turnieju Warta Cup, organizowanym na Ośrodku Przywodnym Rataje.

Już w drugiej rundzie spotkań poznali oni jednak smak porażki. Pomimo prowadzenia 19:12 z parą Walczyk/Szulc, musieli ostatecznie uznać wyższość duetu z Leszna, który zwyciężył na przewagi. Kamila i Michał skutecznie zrewanżowali się rywalom w meczu o ćwierćfinał, ale przypłacili to zdrowiem. W kolejnym meczu ulegli oni znakomitej parze Tracz/Tkaczuk, na co wpływ miały na pewno skurcze nóg Muchy.

Od samego początku turnieju formą błyszczeli Justyna Kozłowska i Aleksander Poznański. Już w pierwszym meczu pokonali jednych z kandydatów do podium – Sylwię Kwaśnik i Błażeja Szubstarskiego. Po trzech kolejnych zwycięstwach reprezentanci Poznania zameldowali się w półfinale, w którym pokonali Martynę Tracz i Dariusza Tkaczuka 21:18. Receptę na mocne ataki Justyny i techniczne drapy Olka znaleźli dopiero Klaudia Parczyńska i Damian Marcjan. Para krotoszyńsko-słupecka w pierwszym secie finału zmiotła gospodarzy z boiska, wygrywając 15:6. W drugiej odsłonie spotkania lokalni bohaterowie odnaleźli dobrą grę i długo prowadzili. Cuda w obronie wyczyniała jednak Klaudia i wraz z partnerem mogła cieszyć się z triumfu we Chwiałce Open 2017 (15:13).

W meczu o brąz Joanna Szczepaniak i Tomasz Kotecki z Wrześni w dwóch setach pokonali Martynę i Darka. Dzięki temu zespół ten powtórzył swój wynik z turnieju Warta Cup. Tracz i Tkaczuk na pewno mieli apetyty na więcej, ale biorąc pod uwagę że poznali się 5 minut przed pierwszym swoim meczem, czwarte miejsce to i tak dobry wynik tych wspaniałych siatkarskich indywidualności. Gdy w jednej drużynie spotyka się ubiegłoroczny Akademicki Mistrz Polski z aktualną wicemistrzynią, to nie można się dziwić, że na swojej drodze do najlepszej czwórki pokonali wiele bardziej zgranych ze sobą duetów.

Szczęścia w losowaniu nie mieli Aleksandra Bekas i Tomasz Guziałek. Po pierwszym meczu przegranym o dwie piłki z mocną parą Długosz/Matera ze Szczecina, los zesłał ich na pojedynek z Kamilą Płaczek i Michałem Muszyńskim, którzy typowani byli do zwycięstwa w całym turnieju. Popularny Guział w weekend Chwiałki Open zaliczył dublet w postaci lewa-prawa-dom i odgraża się, że następnym razem nie pozwoli losować rozstawienia swoim partnerom. Trudną drogę mieli również łodzianie – Sandra Sobór i Patryk Tyszka z pewnością liczyli na lepsze lokaty niż 9-12, ale po dwóch zwycięstwach z trudnymi rywalami, przytrafiły im się dwie porażki, które zakończyły ich udział w turnieju.

Pierwszy raz w historii turniejów Chwiałka Open najlepszymi zawodnikami imprezy zostali wybrani zdobywcy pierwszego miejsca. Piruety, którymi popisywała się w obronie Klaudia Parczyńska oraz przegląd pola i blok Damiana Marcjana doprowadziły ich jednak nie tylko na najwyższy stopień podium, ale również do indywidualnych tytułów MVP. Ze względu na przebieg zawodów organizatorzy postanowili przyznać specjalną nagrodę fair play dla Tomasza Koteckiego. Reprezentant Wrześni przez cały turniej popisywał się najwyższą kulturą boiskową, a w sytuacjach spornych od razu wskazywał sędziom każdy punkt, który powinien zostać przyznany rywalom. Przy piłce meczowej w meczu o brąz (14:13) przypadkiem zaatakował mocno w dziewczynę i gdy arbiter chciał zakończyć spotkanie, Tomek wymusił na nim powtórzenie akcji. Wielki szacunek za tą sportową postawę da tego siatkarza.

Organizatorzy i partnerzy Chwiałki Open 2017 przygotowali atrakcyjne nagrody dla najlepszych drużyn turnieju. Najlepszy zespół otrzymał 800 złotych, a zdobywcy drugiego miejsca wygrali 400 złotych. Za najniższy stopień podium Szczepaniak i Kotecki zapewnili sobie 200 złotych, a Tracz i Tkaczuk za czwartą lokatę na pocieszenie otrzymali 100 złotych. Dzięki zaangażowaniu partnerów – Miasta Poznań, Cisowianki, Todo, Browaru Fortuna, Term Maltańskich i Bula Parku Malta najlepsi zawodnicy zostali również uhonorowani atrakcyjnymi nagrodami rzeczowymi.
Rywalizacja w kategorii mikst zakończyła sezon siatkówki plażowej na obiektach Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Od maja do końca sierpnia w turniejach siatkówki plażowej na Ośrodku Przywodnym Rataje i basenie letnim Chwiałka łącznie wzięło udział ponad 200 miłośników tej pięknej dyscypliny sportu. Już dziś zapraszamy wszystkich na kolejne imprezy organizowane przez POSiR oraz Stowarzyszenie Edukacyjne Pro Academia.

 

Nagrody indywidualne:

Najbardziej wartościowa zawodniczka turnieju (MVP) – Klaudia Parczyńska (Krotoszyn)
Najbardziej wartościowy zawodnik turnieju (MVP) – Damian Marcjan (Słupca)
Nagroda fair-play – Tomasz Kotecki (Września)

 

Końcowa klasyfikacja kategorii mikstów:

1. Klaudia Parczyńska i Damian Marcjan
2. Justyna Kozłowska i Aleksander Poznański
3. Joanna Szczepaniak i Tomasz Kotecki
4. Martyna Tracz i Dariusz Tkaczuk
5-6. Sylwia Kwaśnik i Błażej Szubstarski
5-6. Kamila Płaczek i Michał Muszyński
7-8. Kamila Piątek i Mateusz Skrzypiński
7-8. Victoria Walczyk i Michał Szulc
9-12. Magdalena Lewandowska i Marcin Matulis
9-12. Aleksandra Długosz i Michał Matera
9-12. Sandra Banach i Krystian Michalczyk
9-12. Sandra Sobór i Patryk Tyszka
13-16. Paulina Ciemniejewska i Paweł Bejnarowicz
13-16. Magdalena Wąs i Kirył Rumiancew
13-16. Aleksandra Leśnicka i Paweł Jaroszczak
13-16. Anna Gudowicz i Mateusz Szarkowski
17-24. Agnieszka Kuźniak i Krzysztof Kuźniak
17-24. Danuta Barczyszyn i Patryk Cabański
17-24. Aleksandra Pietrzak i Piotr Stanek
17-24. Joanna Błachowiak i Mateusz Wittke
17-24. Edyta Mazurczak i Przemysław Kolańczyk
17-24. Marlena Drajerczak i Dariusz Nowicki
17-24. Aleksandra Bekas i Tomasz Guziałek
17-24. Joanna Duszak i Adam Sidorowicz

Pełna galeria zdjęć z turnieju mikstów Chwiałka Open 2017 znajduje się tutaj

Share on FacebookShare on Google+