Międzynarodowy mecz na otwarcie hali C

W sobotę 10 listopada oddajemy do użytku zmodernizowaną halę sportową C na Chwiałce. Otwarcie uświetni międzynarodowy mecz piłki ręcznej kobiet pomiędzy KS AP-Poznań a TV Hannover-Badenstedt upamiętniający 100-lecie piłki ręcznej na ziemiach polskich oraz 90-lecie Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej.

PlakatHala C to obiekt przejęty przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji od Akademii Wychowania Fizycznego na początku 2018 roku. Jego modernizacja trwała od końca maja do połowy października 2018. Prace objęły remont elewacji i naprawę dachu. W hali sportowej przeprowadzono ogólną modernizację umożliwiającą rozgrywanie meczów I ligi piłki ręcznej. Hala zyskała posadzkę sportowo powierzchniowo i punktowo elastyczną z nawierzchnią poliuretanową, nowe oświetlenie oraz nagłośnienie. Dzięki rozkładanym trybunom hala C pomieści widownię do 200 osób.

W obiekcie przebudowano i zmodernizowano także zaplecze sanitarno-techniczne, wymieniono stolarkę okienną oraz drzwi zewnętrzne. Na hali zainstalowano monitoring, a przed halą pojawiła się nowa nawierzchnia z kostki betonowej. Koszt modernizacji to 1,76 mln zł.

Hala C powiększy bazę treningową POSiR, która będzie służyć przede wszystkim stowarzyszeniom i klubom sportowym. Modernizację obiektu zrealizowano tak, aby z hali mogli korzystać zwłaszcza zawodnicy i zawodniczki gier zespołowych, a w szczególności zespoły piłki ręcznej.

Mecz piłki ręcznej kobiet

KS AP-Poznań – TV Hannnover Badenstedt
sobota 10 listopada 2018, godz. 17.00.
hala C POSiR, ul. Spychalskiego 38
wstęp wolny

Zdjęcia wyremontowanej hali

Share on FacebookShare on Google+