Na Chwiałce najlepsi okazali się Austriacy

Trzy dni, cztery reprezentacje młodzieżowe, sześć spotkań, czterdzieści dziewięć bramek i około tysiąca kibiców na trybunach – tak wyglądał pierwszy międzynarodowy Turniej Czterech Państw U-18 w Hokeju na Lodzie, który w ubiegły weekend odbył się na lodowisku im. Witalisa Ludwiczaka w Poznaniu.

Była to pierwsza impreza na obiekcie Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji o takiej randze. W turnieju uczestniczyły młodzieżowe reprezentacje Polski, Węgier, Ukrainy i Austrii, przygotowujące się do kwietniowych mistrzostwa świata. Turniej był szczególny, bowiem hokejowa reprezentacja Polski powróciła do Poznania po 40 latach.

Po 3 dniach rywalizacji najlepsza okazała się drużyna z Austrii, która wygrała wszystkie swoje spotkania. Polacy zajęli trzecie miejsce. Organizatorem turnieju był Polski Związek Hokeja na Lodzie, wspierany przez Poznańskie Towarzystwo Hokejowe oraz Wielkopolsko-Dolnośląski Okręgowy Związek Hokeja na Lodzie. Wydarzenie honorowym patronatem objął Prezydenta Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak.

Share on FacebookShare on Google+