Pierwszy plenerowy turniej szachowy na Chwiałce

Co można robić jesienią na basenie letnim? Grać w szachy! Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji oraz Wielkopolski Związek Szachowy postanowiły ożywić teren pływalni letniej na Chwiałce i w sobotę 6 października o godz. 9.30 organizują I Plenerowy Turniej Szachowy.

W basenach nie będzie wprawdzie wody, ale nieopodal pojawią się stoliki z szachownicami, przy których zasiądą zawodnicy od najmłodszych aż po doświadczonych, dorosłych szachistów.

– Prognozy zapowiadają piękny, słoneczny weekend. Warto więc spędzić go z nami, na świeżym powietrzu, grając w szachy lub kibicując zawodnikom – mówi dyrektor POSiR Łukasz Miadziołko. Wejście na turniej będzie się odbywało przez budynek pływalni krytej przy ul. Spychalskiego 34. W razie niepogody turniej zostanie przeniesiony do Hali A na Chwiałce.

Turniej jest otwarty i może zgłosić się do niego każdy. W trakcie turnieju będzie prowadzona klasyfikacja open. Aby zachęcić dzieci i młodzież, zostaną wprowadzone także dodatkowe nagradzane klasyfikacje – dla uczniów klas I-III oraz dla uczniów starszych klas szkół podstawowych.

Udział w turnieju jest bezpłatny i można się do niego zapisywać do piątku 5 października za pośrednictwem serwisu chessarbiter. W turnieju może wziąć udział maksymalnie 200 graczy. Na liście startowej jest już 150 zawodników. Regulamin przewiduje nagrody finansowe i rzeczowe.

Share on FacebookShare on Google+