Wielki finał Chwiałka Open

Po turniejach kwalifikacyjnych Plaża Wolności i Warta Cup nadszedł czas na wielki finał plażowego cyklu. W sobotę i niedzielę 4-5 sierpnia na boiskach basenu letniego Chwiałka najlepsze siatkarskie zespoły z całej Polski staną do walki o 6000 złotych i nagrody rzeczowe.

Prawo gry w wielkim finale uzyskały po 24 najlepsze drużyny żeńskie i męskie. W sobotę do rywalizacji staną kobiety. Janków Przygodzki, Bydgoszcz czy Gorzów Wielkopolski to tylko niektóre miasta, których reprezentantki powalczą o czołowe lokaty na Chwiałce. Najwyżej w rankingu rozstawione są Justyna Kozłowska i Klaudia Parczyńska. Zwyciężczynie turnieju Warta Cup marzą o powtórzeniu tego wyniku w wielkim finale. Ich głównymi rywalkami będą Kamila Płaczek i Gabriela Puławska. W kontekście czołowych miejsc nie można zapomnieć o lokalnych parach, takich jak Urych-Turska/Kwaśnik oraz Kucner/Pachurka. Dotychczasowe rozgrywki pokazały, że kibice mogą spodziewać się ogromnych emocji aż do ostatecznych rozstrzygnięć.

Równie interesująco zapowiada się finał w kategorii męskiej. Wśród 24 zakwalifikowanych par znajdują się między innymi przedstawiciele: Wrocławia, Grudziądza czy Koszalina. Czołowe lokaty w rankingu po eliminacjach zajmują jednak pary z Wielkopolski. Jaroszczak/Paniączyk, Jaroszczak/Kotecki czy Guziałek/Szubstarski z pewnością zrobią wszystko, aby powtórzyć dobre rezultaty z Plaży Wolności czy Warta Cup.

Miasto Poznań i Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały pulę nagród godną finału. Zarówno kobiety jak i mężczyźni powalczą o 3000 złotych i okazałe puchary. Dzięki partnerom imprezy – Jurajskiej, Napiachu.pl, Paramed i Radio Afera najlepsze zespoły otrzymają również atrakcyjne nagrody rzeczowe. Turnieje odbędą się na terenie basenu letniego Chwiałka, przy ulicy Spychalskiego 34. W sobotę i w niedzielę początek rozgrywek planowany jest około godziny 9. Rywalizacja potrwa do późnych godzin popołudniowych. Widzowie mogą liczyć nie tylko na niezapomniane emocje sportowe, ale również na konkursy z nagrodami. Dla dzieci przygotowana zostanie specjalna strefa animacji.

Share on FacebookShare on Google+