Basen Chwiałka Basen Chwiałka Basen Chwiałka
50 lat basenów letnich

Dużo zabawy i uśmiechów na urodzinach Chwiałki

Podczas zorganizowanych 21 czerwca 2015 roku obchodach 50-lecia działalności basenów letnich przy ulicy Chwiałkowskiego nie brakowało dobrej zabawy. Mimo przelotnych deszczów mieszkańcy Poznania chętnie uczestniczyli w konkursach i korzystali z atrakcji, które Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji przygotowały specjalnie na tę okazję.

Pierwsi goście wskoczyli do wody już godzinę przed rozpoczęciem imprezy urodzinowej Chwiałki! O 11:00 oficjalnie rozpoczęło się świętowanie, punktualnie w południe prezent w postaci urodzinowego drzewka wręczył gospodarzom obiektu Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. W kopaniu ziemi i zasadzeniu drzewka bardzo chętnie pomagały przybyłe dzieci. Bardzo miłym akcentem uroczystości było wręczenie Chwiałce urodzinowego misia, sprezentowanego przez wychowanków Domu Dziecka nr 3 w Poznaniu.

Najmłodsi mieszkańcy Poznania otrzymali pamiątkowe, urodzinowe balony. Dzieci chętnie malowały dla Chwiałki laurki, które jako pamiątki zostaną z nami na długie lata. Na wszystkich przybyłych gości czekały liczne atrakcje, zabawy i konkursy z nagrodami. Największym zainteresowaniem cieszyły się dmuchańce, kula zorbing i kule bumper balls, a w chwilach przelotnego deszczu zabawa przenosiła się do hali sportowej, gdzie królował unihokej.
Zabawa trwała do późnych godzin popołudniowych i nikt tego dnia nie wyszedł z terenu pływalni smutny.

Chwiałko – 100 lat!!!

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Chwiałka
ul. Jana Spychalskiego 34
61-553 Poznań
tel. (61) 833 05 11
fax. (61) 833 05 11