Basen Chwiałka Basen Chwiałka Basen Chwiałka
O lodowisku

Lodowisko im. Witalisa Ludwiczaka to nowoczesny i funkcjonalny obiekt wyposażony w pełnowymiarowe boisko do gry w hokeja na lodzie (1800 m²), wypożyczalnię łyżew, szatnię, barek oraz toaletę. Zadaszenie pozwala na uniezależnienie się od warunków pogodowych oraz na znaczące wydłużenie okresu eksploatacji lodowiska – nawet do dziesięciu miesięcy w roku. Lodowisko spełnia wymogi homologacyjne Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Posiada także elektroniczną tablicę usytuowaną wokół płyty lodowiska, bandę, boksy dla hokejowych drużyn, trybuny dla widzów (ok. 250 miejsc) oraz zaplecze szatniowe-biurowe, dzięki czemu mogą rozgrywać się na nim profesjonalne mecze hokeja na lodzie.

Obiekt znajduje się w centrum miasta, pomiędzy ulicami Chwiałkowskiego i O. Mariana Żelazka. Dzięki dobrej lokalizacji, dojazd do lodowiska jest łatwy dla osób korzystających z komunikacji publicznej jak i dla zmotoryzowanych. Kolejnym jego atutem jest parking z ok. 150 miejscami parkingowymi. Z lodowiska korzystają wszyscy miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu i świetnej zabawy – dorośli, dzieci i młodzież szkolna.

Jazda na łyżwach to idealny zamiennik dla jazdy na rowerze czy rolkach, kiedy pogoda nie pozwala na uprawianie tych dyscyplin. Pozwala utrzymać dobrą kondycję, sylwetkę i korzystnie wpływa na nasze samopoczucie. Jest też świetnym sposobem na dotlenienie naszego organizmu, zwłaszcza zimą. Na lodowisku prowadzone są kursy nauki jazdy na łyżwach oraz treningi szkółek hokejowych. Daje to możliwość opanowania techniki jazdy pod okiem profesjonalistów i rozmiłowania się w tym sporcie na całe życie.

 

Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji
Oddział Chwiałka
ul. Jana Spychalskiego 34
61-553 Poznań
tel. (61) 833 05 11
fax. (61) 833 05 11